Kronika Karuzeli
– czyli co się u nas działo?

Szafing w Karuzeli - kolejna edycja

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Dziadków na Szafing dziecięcy czyli wymianę ubranek, zabawek i akcesoriów dziecięcych, jak również ubrań ciążowych dla przyszłych Mam.


WYMIANA BĘDZIE SIĘ ODBYWAĆ W NASZYM BIELAŃSKIM ŻŁOBKU PRZY ULICY KLAUDYNY 32, TERMIN: 17.10.15 (SOBOTA), GODZINY: 10:00-14:00


Zasady Szafingu są bardzo proste. Każdy uczestnik przynosi do Karuzeli rzeczy, które są mu niepotrzebne, ale są w dobrym stanie, w zamian może zabrać ze sobą przedmioty przyniesione przez innych.


Osoby, które nie mają niczego na zbyciu, uiszczają opłatę w wysokości 5zł.


Przyniesione rzeczy, które nie znajdą nowych właścicieli zostaną przekazane organizacji "Chleb Życia" prowadzącej między innymi Domy dla samotnych kobiet z dziećmi.


Jeżeli ktoś chciałby odsprzedać wartościowe przedmioty (np.: wózki, fotelik) - również zapraszamy :) z zaznaczeniem, iż nabywców na takie przedmioty będzie musiał szukać samodzielnie.


Więcej informacji: www.facebook.com/events/152669928412263/

Zajęcia Aqua Baby

Zajęcia prowadziła psycholog Katarzyna Rostek, instruktorka Aqua aerobiku. Zabawa w wodzie wśród kolorowych sprzętów i zabawek to świetny sposób na stymulację rozwoju dziecka. Zajęcia na basenie korzystnie wpływają na rozwój fizyczny, poznawczy oraz społeczny malucha. Dostarczają dziecku nowych doświadczeń i ćwiczą jego percepcję umysłową. Obecność mamy lub taty w wodzie zwiększa poczucie bezpieczeństwa malucha i umacnia emocjonalną więź między nim a rodzicem.

Szafing dla Mam, Cioć, Sióstr, Babć i wszystkich innych Pań

Zapraszamy w sobotę 16 listopada od godziny 13:00 do godziny 15:00 - wstęp wolny!

 

Zasady są proste, każdy uczestnik przynosi do Karuzeli rzeczy, które są mu niepotrzebne, ale są w dobrym stanie, w zamian może zabrać ze sobą przedmioty przyniesione przez innych. Osoby, które nie mają niczego na zbyciu, uiszczają opłatę w wysokości 5zł.

 

Przyniesione rzeczy, które nie znajdą nowych właścicieli zostaną przekazane potrzebującym osobom z Ukrainy. Pieniądze zebrane od osób, które nie przyniosą niczego na wymianę wydamy na worki służące do spakowania darów oraz ich transport.

Warsztaty chustowe

Zapraszamy 23 listopada od godz.10:00 do 12.00

 

Cena 30zł - konieczne zapisy, ilość miejsc ograniczona.

 

Zajęcia prowadziła Jagoda Kędzierska - doula, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, trener dramy i treningu zastępowania agresji oraz absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Mama 4- letniego Jerzyka i 7- letniego Wojtka.

Warsztaty Rodzinne „WSPIERAJ MNIE ZE MNĄ”

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1,5 do 3,5 lat i ich rodziców.

 

Pierwsze trzy lata życia dziecka to czas intensywnych zmian. Niemal każdy miesiąc przynosi nowe umiejętności. Często wystarczy dziecku „nie przeszkadzać” w samodzielnym odkrywaniu świata, czasem jednak warto pomóc i wesprzeć. To szczególnie ważne kiedy zbliża się czas pójścia do żłobka czy przedszkola. Zanim nasze maleństwo przeobrazi się w dumnego uczestnika grupy „Skrzatów” czy „Krasnali”, dobrze jest go oswoić z zasadami jakie panują w grupie rówieśników, pokazać mu zwyczaje, jakimi rządzi się grupa przedszkolna, przekonać, że wspólna zabawa kierowana przez Panią może być frajdą.

 

Zajęcia prowadziły:

 

Ania Janik – psycholog ze specjalizacją "Wspierania rozwoju osobowości", absolwentka studiów podyplomowych "Wspomaganie dzieci z problemami rozwojowymi” i Szkoły Trenerów Fundacji Synapsis. Zawodowo i z przekonania, związana z pracą z ludźmi w wieku najmłodszym, młodszym i nieco starszym. Mama 10 letniej Poli i 13- letniego Jasia.

 

Jagoda Kędzierska – psychoterapeutka, trener dramy i Treningu Zastępowania Agresji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy grupowej i indywidualnej (socjoterapia). Psychoterapeutka NLPt w trakcie certyfikacji. Mama 4- letniego Jerzyka i 7- letniego Wojtka.

Szafing i Giełda Wózków (wrzesień 2013)

21 września odbyła się Giełda Wózków połączona z drugą edycją Szafingu - odwiedziło nas wielu gości, atmosfera była bardzo przyjemna, wszyscy dopytywali o kolejne spotkania!

Warsztat dla Mam prowadzony przez Doulę
o tym, jak znaleźć chwilę wytchnienia będąc rodzicem (czerwiec 2013)

Opieka nad małym dzieckiem to praca 24h na dobę. Wymagająca stałej uwagi, koncentracji i czujności. Obarczona stresem, często lękami i okupiona zmęczeniem.


W zabieganiu można często zagubić kawałek siebie i przeoczyć wiele dobrych chwil i budujących wspomnień. Warto pamiętać, że we wczesnym okresie macierzyństwa rozwijają się tak naprawdę dwie osoby: matka i dziecko. Macierzyńska tożsamość to coś, co musi się w kobiecie narodzić, a wielkie rzeczy najpełniej rozwijają się w ciszy i głębokim kontakcie ze sobą samą.

Szafing (czerwiec 2013)

Szafing dziecięcy czyli wymiana ubranek, zabawek i akcesoriów dziecięcych oraz ubrań ciążowych dla przyszłych Mam.

Klub Młodych Odkrywców (od września 2010)

Celem projektu „Spotkania Odkrywców” jest rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i dorosłych oraz zachęta do zgłębiania tajemnic współczesnej nauki.


Do tej pory odbyły się zajęcia z cyklu:


Niezbędnik Podróżnika – Jak przepłynąć rzekę z wyładowanym plecakiem? Czy da się zmienić słoną wodę w odświerzający napój?


Pogoda na Naukę - Wiecie jak powstaje wiatr, chmury i deszcz? Chcecie wywołać razem z nami prawdziwą burzę w mini laboratorium i samodzielnie zbudować termometr?


Zimowe Eksperymenty – Dlaczego niedźwiedziom polarnym nie marzną łapy? Czy można zrobić lody bez zamrażalnika? Co sprawia, że śnieg jest tak puszysty?


Kolory - Czym jest światło? Skąd się biorą kolory? Jak powstaje tęcza? Czy oko widzi wszystkie kolory?


Świąteczne Zajęcia Naukowe – Co ma wspólnego śnieg, uprawa roślin i pieluszka? Jak powstają dźwięki, które układają się w znaną melodie kolędy? Czemu rosną pierniki? Dlaczego zimne ognie nas nie poparzą?


Eureka! – czyli co ma pływać, nie utonie -Dlaczego owady „chodzą” po wodzie? Jak samodzielnie zrobić gigantyczne bańki mydlane? Czy można zatopić niezatapialne?


Jestem Odkrywcą - Kim jest Odkrywca tajemnic nauki i przyrody? Czemu czasem można oszukać własny mózg?


Gluty, ciecze i inne paskudztwa - Dlaczego nie wszystkie ciecze można pomieszać? Jak stworzyć zadziwiającą substancję posiadającą cechy ciała stałego i płynu?


Kuchnia czyli laboratorium - Czy zwykłe przedmioty do mieszania i nalewania mogą służyć do wykonania doświadczeń naukowych?!


Tajemnice wnętrza Ziemi - Jak zrobić wybuchające ciasto urodzinowe? Czym jest Pierścień Ognia?


Tajemnica znikających kaczek - Sprawdź jak można zbadać wodę w kałuży, ile rozkłada się w ziemi wełniana skarpeta i skąd pochodzi toksyczny benzen na ulicach i trawnikach Warszawy?


Ciśnienie na chlapanie - Wodna pułapka, wystrzałowa rakieta a nawet fontanna -właściwości ciśnienia i zasady budowy pomp.


Niezwykłe właściwości temperatury - Jak zwiększyć pieniądze za pomocą ognia? Czy ogień może coś stworzyć? Jak za pomocą ciepła i rąk nadmuchać balon? Jak powstają kolorowe płomienie?


Powietrze, z czym to się je? - Czy słyszeliście o pływaniu bez moknięcia, balonowej wadze, ogniu pod wodą?


Odlotowe powietrze - Czy wiecie jak zrobić szybką rakietę wykorzystując tylko cztery przedmioty?


Informacje o kolejnych zajęciach znajdują się w zakładce Młodzi Odkrywcy w menu po lewej stronie

Półkolonie w Karuzeli 2011

Niepowtarzalna atmosfera, dużo atrakcji, zaangażowana kadra i ciekawi goście!


W każdym tygodniu 5 dni tematycznych:


-Kulturalny (np.: kino, teatr, ciekawe muzea)

-Miłośnika przyrody (np.: zoo, gospodarstwo agroturystyczne, zajęcia edukacyjne w lesie )

-Sportowo - survivalowy (np.: basen, zawody, podchody, kręgielnia)

-Znawcy Warszawy (np.: gry miejskie, alternatywne zwiedzanie najciekawszych miejsc w stolicy)

-Spotkania z ekspertem (np.: lekarzem, strażakiem, architektem, fotografem, policjantem)


Radosna i kameralna atmosfera (12 dzieci i 2 wychowawców)

Półkolonie w Karuzeli 2010

W każdym tygodniu dni tematyczne:


MIŁOŚNIKA ZWIERZĄT
KULTURALNY
SPORTOWY
ZNAWCY WARSZAWY
SURVIVALOWY.


Codziennie odwiedzaliśmy interesujące miejsca w zależności od tematu dnia -

np.: Zoo, gospodarstwo agroturystyczne, basen, sale zabaw, kino, teatr, muzea i wystawy interesujące dzieci. Każdego dnia organizowano wielkie gry terenowe, podchody, zabawy fabularne, animacje, zawody i konkursy uczące pracy w grupie, przestrzegania reguł oraz dobrego podejścia do rywalizacji.


Festyn z okazji Dnia Dziecka „Poznaj zabawy Babci i Dziadka” (29 maja 2010)

Projekt edukacyjno-artystyczny "Karuzela" organizuje obchody Dnia Dziecka! w tym roku przygotowaliśmy coś specjalnego. Wspólnie poznaliśmy zabawy naszych babć i dziadków. Co robiły dzieci kiedy nie było jeszcze telewizji i komputerów?


Poczuliśmy czar lat dwudziestych ubiegłego wieku:

Cymbergaj grzebieniowy, kulki, klasy, zośka, biegi na trzech nogach, ciupy, zawody w workach, chłopek, toczenie fajerek, mamidło oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek!

Baśniowy Bal Karnawałowy

W kawiarni w centrum Warszawy spotkały się dzieci, aby… obudzić Śpiącą Królewnę (niestety Książę nie podołał temu zadaniu). Dzieci wraz z Damą Dworu Śpiącej Królewny odniosły spektakularny sukces! Królewna nie tylko rozbudziła się na dobre, ale zyskała dobry humor i razem ze wszystkimi uczestnikami Baśniowego Balu Karnawałowego świetnie się bawiła tańcząc, biorąc udział w konkursach, zabawach i czasem nawet trudnych zadaniach przygotowanych przez Jej Damę Dworu.

Mikołajki w Monsoon Cafe

Św. Mikołaj rozesłał zaproszenia dzieciom do Kawiarni Monsoon Cafe, bardzo chciał rozdać im prezenty, lecz nie tylko… Św. Mikołajowi bardzo zależało na tym, żeby dzieci przypomniały sobie o innych tradycjach świątecznych nie tylko, dlatego za nim odwiedził dzieci wysłał tam swoich pomocników Aniołka i Renifera, którzy przeprowadzili szereg zabaw edukacyjnych. W pewnej chwili dało się słyszeć dźwięk dzwonków Św. Mikołaja, który, jak co roku przyniósł ze sobą wielki worek prezentów!

Andrzejkowe Przepowiednie Azjatyckiego Smoka

Andrzejki są zwyczajem znanym tylko w Polsce, ale okazuje się, że w wielu innych krajach ludzie również zajmują się przepowiadaniem przyszłości. W atmosferze zabawy dzieci poznały zwyczaje, potrawy, obrzędy Japonii, Wietnamu, Indii, Chin, Tajlandii. Pracowano z mapą, jedzono pałeczkami, wspólnie parzyliśmy herbatę i oczywiście wróżyliśmy, ale z przymrużeniem oka, każdy uczestnik wiedział, że to tylko zabawa. Andrzejkowe Przepowiednie Azjatyckiego Smoka spotkały się z uznaniem rodziców i na ich prośbę zajęcia powtarzane były, jako lekcja muzealna.

Akademia Pokonywania Strachu

Pierwsza impreza Karuzeli, od której wszystko się zaczęło.
Bardzo smutna i lękliwa czarownica Zosia mieszkająca w Chicago opowiada dzieciom o tradycjach Halloween, jakie kultywowane są w tym kraju. Okazuje się, że bardzo się boi „potworów”, które odwiedzają jej dom i żądają cukierków. Cukierki zawsze gdzieś się jej gubią, więc „potwory” zawsze robią jej jakieś psikusy. Boi się ona wszystkich straszydeł, wydrążonych dyń i sztucznych robaków.
Jej przyjaciółka celtycka znachorka i zielarka już wielokrotnie próbowała wytłumaczyć jej, że nie powinna się bać. Halloween to bardzo stare ludowe święto, równonocy jesiennej, dzień, w którym odchodzi jesień i nadchodzi zima. Tego dnia w Anglii wspomina się zmarłych i wszystkich świętych tak, jak w Polsce. Tylko w Polsce robimy to 1 listopada dzień później i w inny sposób. Poza tym znane z filmów zwyczaje to tylko zabawa i powód do śmiechu.
Dzieci zachęcone przez Celtkę postanowiły pomóc Czarownicy w pokonaniu jej lęku i odniosły spektakularny sukces.